stafix-grip-ecoEco-solvent

Stafix®GRIP ECO-SOLVENT dostępny jest w rolach w wersji białej i przezroczystej.
Materiał STAFIX®GRIP ECO-SOLVENT posiada powleczenie dla farb ECO-SOLVENT zapewniające doskonałe przyjmowanie i przyczepność farb. Materiał jest również kompatybilny z niektórymi urządzeniami lateksowymi. Przy tej technologii zaleca się uprzednie przeprowadzenie testowego zadruku.

stafix_download_product_manual_11_2016_eng

WŁAŚCIWOŚCI WYROBÓW

STAFIX®GRIP to bezklejowy materiał, przylegający do wszelkiego rodzaju czystych i bardzo gładkich powierzchni za pomocą warstwy silikonowej. Materiał daje się z łatwością usunąć, nie pozostawia zabrudzeń i nadaje się do wielokrotnego użytku przez 12 miesięcy. Folia służy do aplikowania wyłącznie niezadrukowaną stroną.

Stafix®GRIP ECO-SOLVENT dostępny jest w rolach w wersji białej i przezroczystej.
Materiał STAFIX®GRIP ECO-SOLVENT posiada powleczenie dla farb ECO-SOLVENT zapewniające doskonałe przyjmowanie i przyczepność farb. Materiał jest również kompatybilny z niektórymi urządzeniami lateksowymi. Przy tej technologii zaleca się uprzednie przeprowadzenie testowego zadruku.

PRZECHOWYWANIE
Materiał w oryginalnym zamkniętym opakowaniu i w niezadrukowanym stanie można przechowywać przez okres:

  • STAFIX®GRIP ECO-SOLVENT, biały Polipropylen 18 miesięcy
  • STAFIX®GRIP ECO-SOLVENT, przezroczysty PET 24 miesiące

DANE TECHNICZNE PRODUKTU

STAFIX®GRIP Eco-Solvent packaging

OPAKOWANIE & FORMATY
1370 mm x 30 m
• Paleta z 40 rolkami (40 kartonów)
Rolka testowa: 610 mm x 3 m
SPECYFIKACJA PRODUKTU BIAŁY PRZEZROCZYSTY
Materiał PP PET
powierzchnia matowa błyszcząca/przezroczysta
FOLIA LINER FOLIA LINER
Gramatura g/m2 135 43 180 70
Grubosć µm 195 50 140 50
Łączna gramatura g/m2 178 250
Łączna grubość µm 245 190
SPECYFIKACJA ROLKI BIAŁY PRZEZROCZYSTY
długość 30 m 30 m
szerokość mm 1370 1370
średnica mm 127 119
łuska mm 76,2 (3″) 76,2 (3″)
waga kg 8 10.3

TOLERANCJA
Rolka: 0,5% na długości, 0,1% na szerokości


Storage

STAFIX®STATIC GRIP należy przechować w oryginalnym opakowaniu, przy wilgotności względnej 25% do 50% i temperaturze 15 ° C do 25 ° C. Opakowanie należy pozostawić zamknięte, do momentu, aż materiał uzyska temperaturę pomieszczenia, w którym odbywać się będzie druk.

Zalecana wilgotność względna wynosi 50-60%, a zalecana temperatura 18-30 ° C. Niewykorzystane materiały należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu. Odpowiednia aklimatyzacja materiału przed procesem druku poprawi jego właściwości eksploatacyjne. Czas klimatyzowania zależy od wielkości palety lub kartonu oraz różnicy pomiędzy temperaturą miejsca składowania a pomieszczeniem, w którym będzie dokonywany zadruk.

MAGAZYNOWAIE WARUNKI ZADRUKU
Wilgotność powietrza 25% to 50% 40% to 60%
Temperatura 15° to 25 °C 18º to 30º
FORMAT RÓŻNICA TEMPERATURY (°C)
OPAKOWANIE WAGA KG (APPROX) 10° 15° 20° 25° 30° 35° 40° GODZINY
ROLKI ECO-SOLVENT (biała) karton (rolka) 10 KG 2 2 2 2 3 3 3 4
ROLKI ECO-SOLVENT (przeźroczysta) karton (rolka) 13 KG 2 2 2 2 3 3 3 4

stafix_download_product_manual_11_2016_eng

W przypadku zdjęć zalecana gęstość rastra wynosi 60-70 l/cm. Drukując tekst , aby uzyskać lepsze pasowanie należy używać w 100% kolor czarny. Szybsze schnięcia uzyskuje się poprzez nakładanie mniejszej ilości farby.

Materiał przezroczysty
Podczas zadruku motywu na materiale przezroczystym, wykorzystywanym później w witrynach sklepowych, w celu zmniejszenia przejrzystości stosuje się zadruk w odbiciu lustrzanym i także białą aplę (nadrukowaną lub w postaci białego laminatu).
Naklejki lub plakaty umieszczane na szybach należy aplikować zawsze stroną niezadrukowaną. Materiał przylega do powierzchni wyłącznie na niezadrukowanej stronie.

stafix_download_product_manual_11_2016_eng

Zaleca się wykonanie druku testowego , szczególnie jeśli drukujemy na STAFIX®GRIP po raz pierwszy.

Materiał STAFIX®GRIP ECO-SOLVENT posiada powleczenie dla farb ECO-SOLVENT które zapewnia doskonałe nanoszenie i przyczepność farb. Materiał jest również kompatybilny z niektórymi urządzeniami lateksowymi. Przy tej technologii zaleca się uprzednie przeprowadzenie druku testowego.

Podczas zadruku
W przypadku występowania trudności z dokładnym pasowaniem na przezroczystej wersji STAFIX®GRIP zaleca się umieszczenie pasków taśmy maskujących na obrzeżach folii, co ułatwi wykrycie materiału przez czujnik w maszynie.


DALSZE PRZETWARZANIE

STAFIX®GRIP ECO-SOLVENT może być cięty na stole tnącym lub za pomocą zintegrowanego systemu ciecia. Biały materiał (PP), jest bardziej miękki od materiału przezroczystego (PET), i podczas cięcia może wymagać większego nacisku.
STAFIX®GRIP można wykrawać i sztancować. Aby uniknąć ewentualnych pęknięć w czasie obróbki folii, zaleca się zaokrąglanie wewnętrznych kątów ostrych. Materiał poddaje się perforowaniu, oprawie i składaniu maszynowemu. Wskazane jest użycie ostrych i wolnych od niklu narzędzi tnących.

PAKOWANIE I TRANSPORT
Materiał należy chronić przed kurzem i zanieczyszczeniami. Nie wolno składać folii do wysyłki zaś arkusze należy pakować zawsze w pozycji płaskiej.