stafix-static-indigo

Indigo

STAFIX®STATIC INDIGO jest odpowiedni dla modeli maszyn HP Indigo® drukowanych w formacie arkuszowym.

stafix_download_product_manual_11_2016_eng

WŁAŚCIWOŚCI WYROBÓW

Stafix Static to rodzaj bezklejowej folii samoprzylepnej, która przylega do większości czystych i gładkich powierzchni za pomocą ładunków elektrostatycznych. Materiał przylega średnio 3 miesiące, jest łatwy w montażu i demontażu oraz nie pozostawia śladów.
Materiał przylega wyłącznie na niezadrukowanej stronie.

Stafix®STATIC INDIGO jest dostępny w kolorze białym i przezroczystym, w postaci arkusza jak również rolki. Materiał składa się z 2 warstw:

  • folii polipropylenowej o grubości 50 mikronów (górna warstwa)
  • 200 g / m2 nośnik kartonowy (dolna warstwa)

Folia jest połączona do nośnika kartonowego za pomocą słabego kleju.

STAFIX®STATIC INDIGO is designed for printing in sheet-fed HP Indigo® presses, the film has a special receptive coating for HP Indigo®s’ ElektroInks™, the coating allows excellent ink transferability and ink adhesion.

STAFIX®STATIC INDIGO jest odpowiedni dla modeli maszyn HP Indigo® drukowanych w formacie arkuszowym. Folia zawiera certyfikowany podkład, który jest specjalnie dostosowany do HP Indigo® ElektroInks ™. Podkład ten zapewnia zarówno doskonałe przenoszenie farby jak również jej doskonałą przyczepność. Folie Stafix®STATIC w 100% nadają się do recyklingu. Plastik poziomu 5, z którego stworzona jest folia nie wytwarza toksycznych gazów podczas spalania. Nośnik kartonowy posiada certyfikat PEFC i FSC.

TRWAŁOŚĆ PRZECHOWALNICZA PRODUKTÓW
W oryginalnym opakowaniu zamkniętym, znajdujący się w stanie niezadrukowanym materiał można składować do 12 miesięcy.


DANE TECHNICZNE PRODUKTU

STAFIX®STATIC_INDIGO_packaging_4_2015_P4300167_web

OPAKOWANIE
• Karton po 100 arkuszy
• Paleta po 4000 arkuszy (20 kartonów)
• Paleta po 2000 arkuszy ream wrapped (10 reams of 200 sheets)
FORMAT
• 320 x 460 mm
INDIGO BIAŁY PRZEZROCZYSTY
FOLIA LINER FOLIA LINER
waga g/m2 36.3 200 45.5 200
siła mm 0.05 0.205 0.05 0.200
Łączna waga g/m2 236.3 245.5
Łączna siła mm 0.255 0.250

TOLERANCJA
Arkusze: tolerancja wielkości 0 / + 5 mm w kierunku maszyny i w kierunku poprzecznym
Tolerancja płaskości arkuszy 8mm

Na specjalne zamówienie
Zamówienie większych ilości może ci się bardziej opłacać, ponieważ wpływa ono na wydajniejszą kalkulację naszej oferty. Skontaktuj się z nami w sprawie minimalnych ilości i terminów dostaw.


Magazynowanie

STAFIX®STATIC INDIGO przechowuj w oryginalnym opakowaniu, przy wilgotności względnej 25% do 50% i temperaturze 20 ° C do 27 ° C. Opakowanie pozostaw zamknięte, aż STAFIX®STATIC rozgrzeje się do odpowiedniej temperatury pomieszczenia drukarni.
Zalecana wilgotność względna wynosi 50-60%, a zalecana jest temperatura 20-27 ° C.

MAGAZYNOWAIE WARUNKI ZADRUKU
Wilgotność powietrza 25% to 50% 50% to 60%
Temperatura 20° to 27 °C
WEIGHT TEMPERATURE DIFFERENCE (°C)
FORMAT KG (APPROX) 10° 15° 20° 25° 30° 35° 40° HOURS
INDIGO sheets, 320 x 460 mm Full pallet (4000 sheets) 160 KG 8 24 36 48 60 68 76 80
One box (100 sheets) 5 KG 0.3 1 1 2 2 2 2 3

Czas nagrzewania zależy od ciężaru palety lub kartonu oraz różnicy pomiędzy temperaturą pomieszczenia magazynowego a drukarni.
Jak tylko STAFIX®STATIC osiągnie taką samą temperaturę jaka panuje w drukarni, należy otworzyć paletę i aklimatyzować materiał po rozpakowaniu, bez folii, przez kolejne 2 godziny.
Arkusze STAFIX®STATIC UV INDIGO są w kartonie dodatkowo zapakowane w folię. Zamknij pozostały materiał z powrotem do oryginalnego opakowania. Nagłe zmiany temperatury lub wilgotności mogą powodować skurczenie nośnika kartonowego, a tym samym pomarszczenie się folii.

stafix_download_product_manual_11_2016_eng

Należy unikać całkowitego pokrycia (TIC) większej niż 240%. Użyj, jeśli to możliwe w ramach usuwania koloru (UCR) i wymiany Szary składnik (GCR).
Aby zapobiec zwijania się folii, aplikacja farby nie powinna być zbyt duża, szczególnie na krawędzi podkładki do zadruku. Jeśli jest taka możliwość zostaw niezadrukowane obramowanie wokół grafiki. Należy unikać stosowania w kombinacji dwóch lub więcej pełnych farb, ponieważ przez nadmierne ich nałożenie może dojść do pęcznienia się folii.
Do zdjęć polecamy szerokość ekranu od 60 do 70 l / cm. Upewnij się, że czarny tekst zawsze składa się tylko z 100% czarnego.

Please see the table below for the maximum printable area by product:

SHEET SIZE MAXIMUM PRINTABLE AREA
INDIGO 320 x 460 mm 310 x 450 mm

MATERIAŁ PRZEZROCZYSTY
Podczas zadruku motywu na przezroczystym materiale do wykorzystania w witrynach sklepowych, stosuj zadruk w odbiciu lustrzanym i biały podkład w celu zmniejszenia przejrzystości. Wykonaj Rasteryzację bieli na poziomie 95%. Oprócz bieli kryjącej, można użyć 240% TIC.
Naklejki lub plakaty są aplikowane na szyby zawsze stroną niezadrukowaną. Materiał przylega wyłącznie na niezadrukowanej stronie.
Należy pamiętać, że nie wszystkie maszyny drukarskie wyposażone są w opcje bieli. Dlatego wcześniej należy zaczerpnąć porady w drukarni.

stafix_download_product_manual_11_2016_eng

Zaleca się zawsze wykonać wydruk testowy, szczególnie podczas zadrukowania po raz pierwszy na STAFIX®STATIC.

PODCZAS ZADRUKU

Przed zadrukiem wstrząśnij arkusze i umieścić w odpowiednim podajniku. Ustaw temperaturę na 145 ° – 150 ° C, dla modeli maszyn z serii 3000 do 5000. Dla zapewnienia optymalnej dokładności pasowania, należy użyć trybu „one-shot” . W trybie „one-shot” temperatura może zostać zwiększona do 160 ° – 165 ° C.
Jeśli nie masz tego ustawienia, należy użyć „cykl zero” przed właściwym ciśnieniem w celu poprawy dokładniejszej przepustowości.

Ładunek elektrostatyczny
Nie używaj produktów antystatycznych, takich jak spraye lub jednostki antystatyczne. Zmniejszy to statykę materiału.

Powłoki
Nie stosować lakieru dyspersyjnego lub innych powłok! Powłoki te eliminują ładunki elektrostatyczne i wpływa to negatywnie na przyczepność materiału.


DALSZE PRZETWARZANIE

STAFIX®STATIC można wykrawać i nadkrawać. Unikaj długich, cienkich kształtów, ponieważ te rozpuszczają się szybciej od powierzchni co powoduje słabsze przyleganie folii. Zaokrąglić wewnętrzny kąt ostry, ponieważ w przeciwnym razie folia może łatwo się rozedrzeć. Perforacja, oprawa i klejenie maszynowe są możliwe. Zawsze należy używać ostrych i wolnych od niklu narzędzi tnących.

PAKOWANIE I TRANSPORT
Podczas wysyłania materiału Stafix należy go dobrze zabezpieczyć przed wilgocią. Unikaj materiałów opakowaniowych, zawierających lotne związki organiczne (VOC), ponieważ zmniejszają one naładowanie statyczne. Nie stosować opakowań próżniowych, ponieważ także świeże tusze zawierają VOC. Zawsze wysyłaj arkusze na płasko. Jeżeli materiał dostarczany jest w formie zwiniętej, zawsze zwijaj zadrukowaną stronę na zewnątrz.