stafix-static-offset

Offset

Stafix®STATIC OFFSET jest dostępny w postaci arkuszy, białych i przezroczystych.

stafix_download_product_manual_11_2016_eng

WŁAŚCIWOŚCI WYROBÓW

Stafix Static to rodzaj bezklejowej folii samoprzylepnej, która przylega do większości czystych i gładkich powierzchni za pomocą ładunków elektrostatycznych. Materiał przylega średnio 3 miesiące, jest łatwy w montażu i demontażu oraz nie pozostawia śladów.
Materiał przylega wyłącznie na niezadrukowanej stronie.

Stafix®STATIC OFFSET jest dostępny w postaci arkuszy, białych i przezroczystych. Materiał składa się z 2 warstw:

  • folii polipropylenowej o grubości 50 mikronów (górna warstwa)
  • 200 g / m2 nośnik kartonowy (dolna warstwa)

Folia przylega za pomocą dwóch pasków kleju na nośniku kartonowym: ciągłą linią kleju na przedniej stronie arkusza, a przerywaną na jego końcu (patrz rysunek).

Folie Stafix®STATIC w 100% nadają się do recyklingu. Plastik poziomu 5, z którego stworzona jest folia nie wytwarza toksycznych gazów podczas spalania. Nośnik kartonowy posiada certyfikat PEFC.

TRWAŁOŚĆ PRZECHOWALNICZA PRODUKTÓW
W oryginalnym opakowaniu zamkniętym, znajdujący się w stanie niezadrukowanym materiał można składować do 12 miesięcy.


DANE TECHNICZNE PRODUKTU

B2_offset_pallet_2014_0046_web

Packaging
• Paleta z 2000 arkuszy nieryzowana
• Paleta z 2000 arkuszy ryzowana (10 ryz po 200 arkuszy)
• Ryza testowa (karton 200 arkuszy)
Formats
• 320 x 450 mm
• 480 x 650 mm
• 707 x 1000 mm
• specjalne formaty
OFFSET BIAŁY PRZEZROCZYSTY
FOLIA LINER FOLIA LINER
waga g/m2 36.3 200 45.5 200
siła mm 0.05 0.305 0.05 0.305
Łączna waga g/m2 236.3 245.5
Łączna siła mm 0.355 0.355

TOLERANCJA
tolerancja 0 / + 5 mm w kierunku wzdłużnym i w kierunku poprzecznym.
Tolerancja płaskości arkuszy wynosi 8mm.

Na specjalne zamówienie
Zamówienie większych ilości może ci się bardziej opłacać, ponieważ wpływa ono na wydajniejszą kalkulację naszej oferty. Skontaktuj się z nami w sprawie minimalnych ilości i terminów dostaw.


Warunki składowania

STORAGE CONDITIONS PRINTING CONDITIONS
Humidity 25% to 50% 50% to 60%
Temperature 20° to 27 °C

STAFIX®STATIC OFFSET przechowuj w oryginalnym opakowaniu, przy wilgotności względnej 25% do 50% i temperaturze 20 ° C do 27 ° C. Opakowanie pozostaw zamknięte, aż STAFIX®STATIC rozgrzeje się do odpowiedniej temperatury pomieszczenia drukarni.

WEIGHT TEMPERATURE DIFFERENCE (°C)
FORMAT KG (APPROX) 10° 15° 20° 25° 30° 35° 40° HOURS
OFFSET sheets, 320 x 450 mm Full pallet (2000 sheets) 80 KG 4 12 18 24 30 34 38 40
OFFSET sheets, 480 x 650 mm Full pallet (2000 sheets) 160 KG 8 24 36 48 60 68 76 80
OFFSET sheets, 707 x 1000 mm Full pallet (2000 sheets) 380 KG 14 33 47 61 75 84 94 98

Czas nagrzewania zależy od ciężaru palety lub kartonu oraz różnicy pomiędzy temperaturą pomieszczenia magazynowego a drukarni.

Jak tylko STAFIX®STATIC osiągnie taką samą temperaturę jaka panuje w drukarni, należy otworzyć paletę i aklimatyzować materiał po rozpakowaniu, bez folii, przez kolejne 2 godziny.
Arkusze STAFIX®STATIC UV INDIGO są w kartonie dodatkowo zapakowane w folię. Zamknij pozostały materiał z powrotem do oryginalnego opakowania. Nagłe zmiany temperatury lub wilgotności mogą powodować skurczenie nośnika kartonowego, a tym samym pomarszczenie się folii.

stafix_download_product_manual_11_2016_eng

Należy unikać całkowitego pokrycia (TIC) większej niż 240%. Użyj, jeśli to możliwe w ramach usuwania koloru (UCR) i wymiany Szary składnik (GCR).

Aby zapobiec zwijania się folii, aplikacja farby nie powinna być zbyt duża, szczególnie na krawędzi podkładki do zadruku. Jeśli jest taka możliwość zostaw niezadrukowane obramowanie wokół grafiki. Należy unikać stosowania w kombinacji dwóch lub więcej pełnych farb, ponieważ przez nadmierne ich nałożenie może dojść do pęcznienia się folii.

Do zdjęć polecamy szerokość ekranu od 60 do 70 l / cm. Ustawić obiekt znajdujący się blisko przedniej części arkusza i pozostawić z tyłu wolny, niezadrukowany obszar. Pasek koloru powinien mieć 2 cm odległości od końca arkusza.

MATERIAŁ PRZEZROCZYSTY
Podczas zadruku motywu na przezroczystym materiale do wykorzystania w witrynach sklepowych, stosuj zadruk w odbiciu lustrzanym i biały podkład w celu zmniejszenia przejrzystości. Wykonaj rasteryzację bieli na poziomie 95%. Oprócz bieli kryjącej, można użyć 240% TIC.
Naklejki lub plakaty są aplikowane na szyby zawsze stroną niezadrukowaną. Materiał przylega wyłącznie na niezadrukowanej stronie.
Należy pamiętać, że nie wszystkie maszyny drukarskie wyposażone są w opcje bieli. Dlatego wcześniej należy zaczerpnąć porady w drukarni.

Upewnij się, że czarny tekst zawsze składa się tylko 100% czarnego. Zapoznaj się z tabelą dla maksymalnej powierzchni zadruku:

FORMAT ARKUSZA MAX. OBSZAR ZADRUKU
OFFSET 320 x 450 mm 300 x 440 mm
OFFSET 480 x 650 mm 440 x 640 mm
OFFSET 707 x 1000 mm 640 x 990 mm

stafix_download_product_manual_11_2016_eng

Zaleca się zawsze wykonać wydruk testowy, szczególnie podczas zadrukowania po raz pierwszy na STAFIX®STATIC.

Pozycjonowanie na płycie drukującej

Umieść dane do zadruku na przedniej stronie arkusza i pozostaw na tylnej części arkusza wolne miejsce w celu polepszenia rejestracji. Pasek koloru powinien być w odległości 2 cm od końca arkusza.

Nałożenie arkuszy

Przed nałożeniem wstrząśnij arkusze. Ten krok jest bardzo ważny dla cech bieżących materiału. Drukuj małymi seriami po 200-250 arkuszy. Ustaw podajnik na gruby materiał.

STAFIX®STATIC_OFFSET_feeding_direction_6_2015_textSilny dopływ powietrza jest niezwykle ważny dla podawania STAFIX®STATIC. Umieść wentylator na głowicy ssącej tak, żeby oddzielał pierwsze 10-15 arkuszy od siebie i zmniejszał ich blokowanie. Jeśli to możliwe, użyj dodatkowego wentylatora bocznego i umieść go do wejścia maszyny (przód arkusza). Ustaw zadruk na maksymalnie 5000-7000 arkuszy / godzinę.

Podczas zadruku używaj tak mało wody jak tylko możliwe (o połowę mniej niż przy normalnym papierze powlekanym), ponieważ STAFIX®STATIC prawie nie wchłania wody. Jeśli jest to możliwe, należy stosować metalowe płyty, które wchłaniają minimalną ilości wody. Płyta dociskowa potrzebuje tylko tyle wody, żeby powierzchnia była wilgotna. Utrzymuj zawartość alkoholu w farbach oksydacyjnych na poziomie około 10-15%, a następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami producenta farby. Zawartość kwasu w roztworze zwilżającym nie powinna być zbyt wysoka a pH powinno wynosić 5,5. Ustaw ciśnienie cylindryczne na możliwie najniższym poziomie, aby uniknąć zbytniego rozciągania się folii.

PREFEROWANE FARBY

Unikaj ciężkich warstw farby. Zachowaj nasycenie koloru mniejsze niż papieru powlekanego.
Używaj tylko kolorów z naszej listy, które są odpowiednie do drukowania na cienkiej warstwie polipropylenu. Farby do folii zawierają oleje mineralne, co może prowadzić do pęcznienia folii.
Należy unikać stosowania innych farb, a także past wysuszających lub innych dodatków.
Polecane kolory dla STAFIX®STATIC OFFSET

RECOMMENDED INKS FOR OFFSET
Tradycyjny offset (oksydacyjny EFT) Offset UV (UV atramenty utwardzane)
Flint Group Novaplast Hostmann-Steinberg (NewV Poly Series)
Sun Chemical Foils 44, SunTec® FOILS Sun Chemical (Suncure Starluxe)

SUSZENIE

KONWENCJONALNY OFFSET
Nie używaj lampy na podczerwień. Ze względu na intensywność światła IR, folia może zbytnio się rozciągać co znacznie wydłuży czas suszenia. Używaj gruboziarnistego proszku w 40 – 50 µ|, ponieważ przy grubszych ziarnach więcej powietrza może krążyć pomiędzy arkuszami co wpłynie na przyspieszenie procesu suszenia.
Osusz arkusze w stosach po 200-250 arkuszy. Ze względu na duże stosy i drobnoziarnisty proszek może dojść do przebijania. Jeśli stos jest zbyt duży, dochodzi na skutek słabej cyrkulacji powietrza do dłuższego schnięcia. Zaplanuj czas suszenia od 24 – 48 godzin. W pomieszczeniu, w którym arkusze się suszą, powinna panować dobra cyrkulacja powietrza.

UV-OFFSET
Ustaw minimalną wydajność suszarki UV – tak, żeby farby schły ale folia się nie wyginała. Zalecamy, aby zwiększyć moc suszarki UV w kierunku pracy maszyny – mało mocy dla pierwszej suszarki i więcej mocy dla ostatniej. Jeśli używasz maszyny drukarskiej hybrydowej, wyłącz suszarkę na podczerwień!

ŁADUNEK ELEKTROSTATYCZNY
Nie używaj żadnych środków antystatycznych, takich jak spraye antystatyczne, antystatycznej jednostki prasy drukarskiej, itd. Przez to może dojść do redukcji lub całkowitego usunięcia naładowania statycznego.

POWŁOKI
Nie stosować lakieru dyspersyjnego lub innych powłok! Powłoki te eliminują ładunki elektrostatyczne i wpływa to negatywnie na przyczepność materiału.


DALSZE PRZETWARZANIE

STAFIX®STATIC można wykrawać i nadkrawać. Unikaj długich, cienkich kształtów, ponieważ te rozpuszczają się szybciej od powierzchni co powoduje słabsze przyleganie folii. Zaokrąglić wewnętrzny kąt ostry, ponieważ w przeciwnym razie folia może łatwo się rozedrzeć. Perforacja, oprawa i klejenie maszynowe są możliwe. Zawsze należy używać ostrych i wolnych od niklu narzędzi tnących. Nie obcinaj linii klejących przed automatycznym uruchomieniem.

PAKOWANIE I TRANSPORT
Poodczas wysyłania materiału Stafix należy go dobrze zabezpieczyć przed wilgocią. Unikaj materiałów opakowaniowych, zawierających lotne związki organiczne (VOC), ponieważ zmniejsza one naładowanie statyczne. Nie stosować opakowań próżniowych, ponieważ także świeże tusze zawierają VOC. Zawsze wysyłaj arkusze na płasko. Jeżeli materiał dostarczany jest w formie zwiniętej, zawsze zwijaj.